Wyposażenie pokoju osoby niepełnosprawnej

Wyposażenie pokoju osoby niepełnosprawnej

Osoby chore bądź niepełnosprawne często wymagają specjalistycznej i długofalowej opieki. Wyposażając pokój, w którym chory będzie przebywał, trzeba mieć na uwadze jego stan zdrowia oraz sprawność ruchową. Warto zadbać również o komfort opiekuna, dlatego też sprzęty, w które zaopatrujemy pokój, powinny ułatwiać codzienną opiekę nad chorym. Z racji częstego ograniczenia ruchowego chorego, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego.

Łóżko rehabilitacyjne nie służy tylko i wyłącznie osobom, które się nie poruszają. Ułatwiają również opiekę nad osobą o obniżonej sprawności. Ponadto zaopatrując łóżko w odpowiedni materac, mamy pewność, że u chorego nie pojawią się odleżyny. Dla opiekuna częstym problemem jest podnoszenie chorego. Wymaga to ogromnego wysiłku fizycznego. Funkcjonalność łóżka pomaga ułożyć chorego w odpowiedniej pozycji, pozwoli mu zarówno leżeć, jak i siedzieć. Możemy dzięki temu przygotować chorego i ułożyć w takiej pozycji, która ułatwi nam podniesienie i przeniesienie go. Meble znajdujące się w domu, kanapy oraz zwykłe łóżka, nie są odpowiednie dla osób niepełnosprawnych.

Ograniczenie ruchowe często nie pozwala na samodzielne wstawania i kładzenie się na łóżko. Zwykłe domowe meble, nie mają funkcji, który pozwalała by na zmianę ich wysokości. Ponadto chory nie może ułożyć się w odpowiedniej i najwygodniejszej dla niego pozycji z powodu braku tej funkcjonalności w zwykłym łóżku. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór łóżek rehabilitacyjnych, sprzętu i akcesoriów. Najwygodniejsze w użytkowaniu zarówno dla chorego, jak i dla opiekuna są łóżka elektryczne. Wszystkie nasze modele posiadają certyfikaty, które gwarantują niezawodność i bezpieczeństwo. Osobom o aktualnym orzeczenie o niepełnosprawności przysługuje dofinansowanie z PFRON do 95% na zakup odpowiedniego sprzętu. Pomagamy uzyskać takie dofinansowanie.

Przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego należy kierować się indywidualnymi potrzebami osoby chorej bądź niepełnosprawnej. Dla jego komfortu i bezpieczeństwa warto, by łóżko rehabilitacyjne posiadało odpowiednie akcesoria, które ułatwiają mu codzienne funkcjonowanie i bezpieczeństwo. Barierki boczne uchronią chorego przed upadkiem. Powinny być opuszczane, co umożliwi swobodne schodzenie i wchodzenie. Wysięgnik zaś pozwoli choremu podciągnąć się bądź podnieść. Swobodna regulacja łóżka rehabilitacyjnego pozwoli wygodnie ułożyć chorego. Będzie mógł komfortowo zjeść posiłek, poczytać książkę czy obejrzeć telewizję. Ważna jest również regulacja w zakresie nóg – w razie potrzeby nie musimy podkładać poduszek czy koców. Łóżka elektryczne pozwalają również na ustawienie w pozycjach leczniczych.

Obok łóżka chorego warto wyposażyć jego pokój w szafkę przyłóżkową. Powinna być mobilna, to znaczy posiadać kółka, które umożliwiają swobodne przemieszczanie szafki. Warto zadbać, aby miała wysuwany stolik.

Opieka nad osobą niepełnosprawną często wymaga ogromnego wysiłku i poświęcenia. Warto ułatwić naszym najbliższym ten trudny czas. Dzięki odpowiednim sprzętom możemy sprawić, że opieka stanie się łatwiejsza i komfortowa. Poprawimy dzięki temu jakość życia zarówno choremu, jak i opiekunowi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy wiele akcesoriów i sprzętów, które są niezbędne przy opiece długofalowej. Dzięki dofinansowaniu z PFRON, nie musimy przejmować się, że wydamy na to wszystkie oszczędności.

Pomoc w doborze łóżka.

Zaufaj naszym specjalistom, którzy pomogą w wyborze sprzętu.

l

Adres kontaktowy

VISAMED ul. Kredytowa 2 m. 58

00-062 Warszawa

Wysyłka sprzętu

Ul. Gwiaździsta 77a, 01-651 Warszawa

Dostawa i odbiór sprzętu przez naszych kierowców

Kontakt

+48 508 808 686 pn-pt 8:00 - 21:00